1. Sayın üyelerimiz,
    2015 Haziran ayında TMGD ile ilgili kanun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde TMGD olmak önem kazanmaya başlamıştır. Yeni bir meslek olan TMGD için internet ortamında yeterli bilgi bulunmamaktadır. TÜİSAG TMGD forumumuz, TMGD olacak arkadaşlarımıza bu bilgi kaynağını oluşturarak yardımcı olmayı görev bildiği için kurulmuştur.

Sizlerin desteği ile Türkiye'nin en büyük TMGD forumu olan TÜİSAG TMGD 'nin daha hızlı büyüyerek sizlere daha fazla yardımcı olabilmesi için ISGFRM forumda olduğu gibi bir çalışma birimi kurmaya karar verdik. Çalışma birimine katılarak forumumuzda mesajları denetleyecek, forumumuzun konu içeriğini arttıracak, güncel duyuru ve haberleri takip edecek ve sınava hazırlanan üyelerimize yardımcı olacak gönüllü çalışma arkadaşları aramaktayız.

TMGD Çalışma grubumuza katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak bize mesaj atınız.

Saygılarımızla,
    TÜİSAG TMGD Yönetimi
    Duyuruyu Kapat

Stk Olarak Sektör Dernekleri

Konu, 'TMGD Yasalar' kısmında Halit Yetim tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Halit Yetim

Halit Yetim Yeni Üye

Arkadaşlar, öğrenebildiğim kadarı ile halihazırda iki adet sektör ile ilgili derneğimiz mevcut (Birisi İzmir merkezli Tehlikeli Madde Danışmaları ve Eğiticileri Derneği, diğeri ise Gaziantep merkezli TMGD Dayanışma Derneği).
    Bu derneklerin faydaları hakkında ne düşünüyorsunuz. Sektörü oluşturanlar olarak, bu derneklerden bir tanesinde kitlesel temsil daha faydalı olmaz mı. Bunun için önerileri tartışıp harekete geçmeli. Aksi taktirde bireysel çabalar yalnızca havanda su dövmek olacak.

2. yaşar can

yaşar can Üye

hiçbir faydası yok.
    meslek odalarının bile mühendislere faydası tartışılırken dernek oluşturmak hele derneğin oda ya dönüşmesini hayal etmek.. göz boyamaktan ibaret..

3. Halit Yetim

Halit Yetim Yeni Üye

Derneklerin Oda'ya dönme imkanı, öğrendiğime göre 2013 yılından itibaren yasal olarak imkansız ( yeni oda kuruluşu kanunen durdurulmuş). Ancak bu sektörün adam olması için bireysel çabaların yanındâ bir şekilde baskı grubu oluşturabilmemiz gerekli aksi halde sesler çok cılız kalıyor

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica