1. Sayın üyelerimiz,
    2015 Haziran ayında TMGD ile ilgili kanun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde TMGD olmak önem kazanmaya başlamıştır. Yeni bir meslek olan TMGD için internet ortamında yeterli bilgi bulunmamaktadır. TÜİSAG TMGD forumumuz, TMGD olacak arkadaşlarımıza bu bilgi kaynağını oluşturarak yardımcı olmayı görev bildiği için kurulmuştur.

Sizlerin desteği ile Türkiye'nin en büyük TMGD forumu olan TÜİSAG TMGD 'nin daha hızlı büyüyerek sizlere daha fazla yardımcı olabilmesi için ISGFRM forumda olduğu gibi bir çalışma birimi kurmaya karar verdik. Çalışma birimine katılarak forumumuzda mesajları denetleyecek, forumumuzun konu içeriğini arttıracak, güncel duyuru ve haberleri takip edecek ve sınava hazırlanan üyelerimize yardımcı olacak gönüllü çalışma arkadaşları aramaktayız.

TMGD Çalışma grubumuza katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak bize mesaj atınız.

Saygılarımızla,
    TÜİSAG TMGD Yönetimi
    Duyuruyu Kapat

Petrol İstasyonu - E İmza Yetkilisi

Konu, 'TMGD Formlar' kısmında Aslı Sağbaş tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Hüseyin Ocak

Hüseyin Ocak Yeni Üye

Abdurrahman bey haklısınız şirketinizin K2 dosyası hangi kurumda bulunuyorsa o kurum işlem yapmaya yetkilidir. Anlaştığım 2 şirketin onay işlemlerini ilgili Ticaret Odasından hallettik. Diğer bir firmamla da dediğiniz gibi Ticaret Odasında işlem yapılamadı, çünkü şirketin dosyası ilgili Bölge Müdürlüğünde bulunuyordu.
    NOT olarak;Eğer Şirketinizin dosyası ilgili Bölge Müdürlüğünde ise dilekçe ile başvurup dosyanın ilgili Ticaret Odasına gönderilmesini talep edebilirsiniz. Böylelikle şirket ilgili işlemlerini daha hızlı halledebilir.

2. Firmanın imzada yetkilisi TMFB yi aldığı Ulastırma Bölge Müdürlüğüne giderek otomasyon sistemine tanımlama yapılmasıni isteyecek . Daha sonra sizi e devlet uzerinden katip proğramina girerek güvenlik danısmani olarak atayacak.

3. Filiz eğri

Filiz eğri Yeni Üye

Yasar bey bende alabilir miyim dokumanlari

4. ahmet tufan

ahmet tufan Yeni Üye

dokümantasssyona ihtiyacım var diyen arkadaşlar, hangi dokümanları kastediyor , bilgilendirebilir misiniz acaba?

5. Melih Akıner

Melih Akıner Yeni Üye

Bende bir petrol ofisiyle yeni bir anlaşma imzaladım.Fakat elimde ne dökümantasyon nede napacagim hakkımda bi fikrim var.Mümkünse bizede yardımcı olabilirmisiniz ?

6. yarenim

yarenim TMGD Çalışma Ekibi Tüisag TMGD

Hayırlı olsun, forumda yeterince döküman var, araştırmanızı öneririm

7. ahmet tufan

ahmet tufan Yeni Üye

merhaba hanımefendi. ben gerekli kanun, yönetmelik, genelge, tebliğleri araştırmış bulunuyorum. fakat burada söz konusu edilen dokümantasyonlar farklı birşey mi acaba. birkaç örnek verebilir misiniz?

8. water_R

water_R Yeni Üye

yaşar Bey merhaba,

TMGD prosedüründe fayda olacak dökümanlar vars.... iletirseniz mutlu olurum.

Last edited by a moderator: 25 Mayıs 2016
  9. ÖZKAN KARAOĞLAN

ÖZKAN KARAOĞLAN Yeni Üye

Yaşar Bey kolay gelsin. Bende anlaşma yapacağım ancak elimdeki dökümanların yeterli olmadığını düşünüyorum acaba bana da mail atarmısınız. Şimdiden teşekkür ederim.

Last edited by a moderator: 31 Ekim 2016
  10. Ayca sabur

Ayca sabur Yeni Üye

Yaşar bey döküman bnde alabilirmiyim bi mahsuru yoksa

11. ÖZKAN KARAOĞLAN

ÖZKAN KARAOĞLAN Yeni Üye

YAŞAR BEY DÖKÜMAN HUSUSUNDA BANA DA YARDIMCI OLURMUSUNUZ

12. Teoman Çolakoğlu

Teoman Çolakoğlu Yeni Üye

TMGD larına faydalı olabilecek bir yayın mevcut. ADR YÖNETİM SİSTEMLERİ adı ile gittigidiyorda satılıyor. İçinde yeterli derecede form ve bilgi mevcut.

13. Erdoğan Denet

Erdoğan Denet Yeni Üye

TMGD olan arkadaşlarım TMFB belgeli firma ile anlaşma yaptığınızı düşünelim, e-devlet üzerinden işlem yaptığınızda TMFB sahibi ise belgesini sistemden görebilirsiniz, firmayı seçtiniz onaylama gönderdiğiniz takdirde eğer yetkili tanımlaması bulunmuyor uyarı geliyorsa, firma sahibi tarafından yetkilendirme dilekçesi yazılıp yetkilendirilecek kişilerin bilgilerini yazarak imzalayıp (imza sirkülerindeki kişilerden seçerek) ilinizin bağlı bulunduğu Ulaştırma, Denizcilik ve Haberleşme Bakanlığı Bölge Müdürlüklerine, çalıştığı kişiler veya TMGD olan arkadaş aracılığıyla gönderdiği takdirde işleme alınamaması durumu olmayacağını söyleyebilirim.
    İyi çalışmalar ve başarılar dilerim.

Last edited: 15 Aralık 2016
  14. mustafa sarıkaya

mustafa sarıkaya Yeni Üye

YAŞAR BEY BANADA ANLAŞMAYLA İLGİLİ DÖKÜMANLARI YOLLAYABİLİRMİSİNİZ.

Last edited by a moderator: 11 Ocak 2017
  15. bana petrol istasyonunda kullanılacak dokümanlar neye dikkat etmemiz gerekir onlar hakkında bilginiz var mı benzin ve lpg

16. Teoman Çolakoğlu

EKLER

LPG ve Akaryakıt Depolayan Kuruluşlar için RİSK DEĞERLENDİRMEDE olmazsa olmazlar

Ø Kuruluşun vaziyet planı mevcut ve yeterli ayrıntıyı içeriyor mu?

Ø Paratoner uygulama projesi mevcut mu?

Ø Topraklama tesisatının (güvenlik ve statik) uygunluk belgesi var mı ?

Ø Tehlikeli bölge içinde kullanılan elektrikli cihazlar ex-proof (alevgeçirmez) mu?

Ø Tank ve çevre aydınlatması yeterli mi?

Ø Kuruluşta kumanda butonları etiketleri mevcut mu?

Ø Boru tesisatında akışkanların hareket yönleri gösteriliyor mu?

Ø Kuruluşun ilgili kısımlarında gaz alarm detektörü mevcut ve yeterli sayıda mı?
    ......

17. Teoman Çolakoğlu

Tank Eğitimi

Tank taşımacılığına ilişkin uzmanlaşma programının kapsayacağı özel konular asgari şunlar olacaktır:

(a) Yükün hareketleri de dahil olmak üzere, yolda bulunan taşıtların davranışları;

(b) Taşıtların özel gereklilikleri;

(c) Çeşitli ve farklı doldurma ve boşaltma sistemlerinin genel kuramsal bilgisi;

(d) Bu taşıtların kullanımında uygulanabilir ilave özel şartlar (onay belgeleri, onay işareti, afişleme ve turuncu renkli ikaz levhası, vb.).

18. ARKAN ATILAY

ARKAN ATILAY Yeni Üye

Döküman konusunda sıkıntı çekiyorum, tecrübeli arkadaşlar yardımcı olabilirler mi?

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica