1. Sayın üyelerimiz,
    2015 Haziran ayında TMGD ile ilgili kanun yürürlüğe girmesiyle ülkemizde TMGD olmak önem kazanmaya başlamıştır. Yeni bir meslek olan TMGD için internet ortamında yeterli bilgi bulunmamaktadır. TÜİSAG TMGD forumumuz, TMGD olacak arkadaşlarımıza bu bilgi kaynağını oluşturarak yardımcı olmayı görev bildiği için kurulmuştur.

Sizlerin desteği ile Türkiye'nin en büyük TMGD forumu olan TÜİSAG TMGD 'nin daha hızlı büyüyerek sizlere daha fazla yardımcı olabilmesi için ISGFRM forumda olduğu gibi bir çalışma birimi kurmaya karar verdik. Çalışma birimine katılarak forumumuzda mesajları denetleyecek, forumumuzun konu içeriğini arttıracak, güncel duyuru ve haberleri takip edecek ve sınava hazırlanan üyelerimize yardımcı olacak gönüllü çalışma arkadaşları aramaktayız.

TMGD Çalışma grubumuza katılmak istiyorsanız buraya tıklayarak bize mesaj atınız.

Saygılarımızla,
    TÜİSAG TMGD Yönetimi
    Duyuruyu Kapat

Tmfb Alan Firma Sayıları

Konu, 'TMGD Bakanlık Duyuruları' kısmında AKIN ÇOBAN tarafından paylaşıldı.

Sayfayı Paylaş

1. Gökhan Yiğit

Gökhan Yiğit Yeni Üye

bir danışman 5 firmaya bakmıyor lütfen burada kafanız karışmasın 5 faaliyete birden bakabiliyor.
    bir firmada paketleme,ambalajlama gibi iki faaliyet veya 3 faaliyet olabilir.

2. dünya orak

dünya orak Yeni Üye

Merhabalar, Bir konuda bilgilerinize ihtiyacım var. TMFB belgesi alan bütün firmalar ( petrol istasynları hariç) TMGD çalıştırmak zorunda mıdır? Örneğin perakende firmalarıda TMFB belgesi almış durumda. Rahminim üzerine bu firmalar herhangi bir tehlikeli madde taşımacılığı yapmıyor. Ama bu sadece bir tahmin. Bu firmalarında TMGD bulundurması zorunlu mu? Teşekkürler

3. BEN BİR TÜRLÜ BU LİSTEYE ULAŞAMIYORUM. FİRMA GİRİŞİ-FİRMA SORGULAMA--İL-İLÇE--TMFB BELGESİNİ SEÇİYORUM AMA GİRİLEN PARAMETRELERE GÖRE LİSTELENECEK KAYIT BULUNAMADI DİYOR.. :( BİR YERDE YANLIŞ MI VAR

firdevs güneş çebi bunu beğendi.
  4. yaşar can

yaşar can Üye

ilk sizden duydum bunu açarmısınız konuyu

5. yaşar can

yaşar can Üye

ilçe seçme sadece il seç

6. Her faaliyet belgesi bir firma sayılıyor...

7. :) çok teşekkür ederim. sonunda listeye ben de ulaştım :)

8. Serkan Yıldız

Serkan Yıldız Yeni Üye

Merhaba arkadaşlar,
    Şuan faal olarak TMG Danışmanlığı yapmaktayım. Şunu söyleyebilirim, şirket açmanıza gerek yok. Her anlaştığınız şirket ile kısmı zamanlı sgk'lı olabilir ve birey olarak devam edebilirsiniz. Ya da ikna kabiliyetiniz güçlü ise her firma da tam zamanlı sgk anlaşması yapabilirsiniz. Sözleşmeli olarak çalışıp sözleşmelerinizi noterde tasdik etmeniz gerekiyor. Sonrasında TMFB varsa firmanın ve firmada bunun için e-devlet üzerinden yetkilendirme verilmişse sizi TC kimlik numaranızdan ekleyebiliyor. Açıkcası şirket kurmanıza gerek yok.

9. TMGD Çalışma Sınırı; 5 Faaliyet Belgesidir.

Bir firmanın birden fazla adrese kayıtlı faaliyet belgeleri olabilir. Siz bunların 5 tanesine bakabilirsiniz.

Bir firma 5 den fazla faaliyet belgesi varsa, 2. bir TMGD almak zorundalar.

Faaliyet belgesinin içeriğinde; dolduran,boşaltan,alıcı vs gibi birden fazla faaliyet konusu olabilir. Altını Çizmek için tekrar söylüyorum, Faaliyet belgesi adrese verilir.

10. muhammet trgt

muhammet trgt Yeni Üye

ben hiç bakamadım nasıl bakılacak

11. sadece il olarak seçin göreceksiniz..

12. SLM PROFİL RESMİNDE Kİ KİTAP DANIŞMANLIK İÇİN Mİ YAZILMIŞ YOKSA SINAV İÇİN Mİ YAZILMIŞ

13. Teoman Çolakoğlu

Teoman Çolakoğlu Yeni Üye

DANIŞMANLAR İÇİN YOL GÖSTERİCİ

14. kolay gelsin hocam ben van dan yazıyorum listenize baktım van ilinde 94 yazmışsınız.
    bu listedeki 94 tanesi de 2018 i beklemeden mi danışman bulundurmak zorunda yoksa faaliyet belgesi olanların toplam listesi mi

15. Gülşen Ertem

Gülşen Ertem Yeni Üye

kitap hakkında bilgi verebilirmisiniz? Danışmanlar a yardımcı olabilecek kitaplar araştırıyorum fakat piyasada bu tarz kitaplar bulamadım.

16. Teoman Çolakoğlu

Teoman Çolakoğlu Yeni Üye

GittiGidiyor da ADR YÖNETİM SİSTEMİ adı ile bulabilirsiniz

17. Anıl Eken

Anıl Eken Yeni Üye

5 ADET TEHLİKELİ MADDE FAALİYET BELGESİ için danişmanlık yapabilir 1 TMGD.Sizin söylediğiniz TMFB alirken belirlenen faaliyet konuları.Örnek vermek gerekirse X Firması Yükleyen, depolayan, boşaltan ve alıcı faaliyetleri için TMFB almış olsun ve X firmasının 5 Farklı şehirde şubesi var diyelim. 1 TMGD bu firmanın 5 şubesinede danışmanlık yapabilmektedir.

18. Ceren Altuğ

Ceren Altuğ Yeni Üye

merhabalar ben bir umut TMGD belgesi almayı kursa gitmeyi düşünüyorum. Kurs fiyatları hakkında bilgileriniz var mı ve iş bulunabilecek bir meslek midir? Firmaların sayısını çok buldum yani istanbul da ki firmalar çoğunlukta.. Bu firmalar ile iletişime geçmemiz gerekiyor sanırım bilgi verebilirseniz çok sevinirim :) bu sene mezun olacağım inşallah

19. Erdem Öz

Erdem Öz Yeni Üye

Kurs almak isteyenler iletişime geçebilir veya mesaj atabilir

Last edited by a moderator: 27 Şubat 2017
  20. Şevket Ediz

Şevket Ediz Yeni Üye

sanırım şu anda 400-500 TL ye düştü kurs fiyatları... ama verdiğin parayı geri aldırabilecek bir meslek değil şu anda...

Yüklüyor...

Sayfayı Paylaş

Yandex.Metrica